Manufacturer No:BPS6C-X00
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors Battery safety pressure sensor 6-pins CAN output signal MCU1 version
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 50 kPa to 300 kPa |
| Accuracy: | 4 kPa |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Operating Supply Voltage: | 6 V to 18 V |
| Brand: | Honeywell |
| Height: | 18.2 mm |
| Length: | 60.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 25 mA to 30 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | BPS |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 6 V |
| Width: | 36.4 mm |
HOT
ABP2MRRN004ND2B3BB
Brand:Honeywell

NPI-19J-200G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

86-030A-C
Brand:Measurement Specialties

803189
Brand:Amphenol i2s

HSCMRNN1.6BASA3
Brand:Honeywell

SSCDANN015PG2A3
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

SSCDANN100PGAA5
Brand:Honeywell

U5601-001305-500PA
Brand:TE Connectivity

LPS22DFTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






