Manufacturer No:PX2AF1XX150PAAAX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors StdPckrd45Schrader 150psi Absolute
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 150 psi |
| Pressure Type: | Absolute |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Amplified |
| Port Size: | 1/4 Female Schrader |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Honeywell |
| Height: | 21.5 mm |
| Length: | 63.4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 4 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | PX2 |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 21.5 mm |
| Unit Weight: | 1.798972 oz |
HOT
803201
Brand:Amphenol i2s

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Brand:Sensirion

U5601-001305-500PA
Brand:TE Connectivity

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties

ABP2LSNT060PGSA3BB
Brand:Honeywell

803348
Brand:Amphenol i2s

ELVH-015A-HNNJ-C-NAA5
Brand:Amphenol All Sensors

M5244-000005-01KPG
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






