Manufacturer No:MPRLL0001PG00001C
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Long Port Fluorosilicone Gel 0-1psi Gage I2C output Transfer Function C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 0 psi to 1 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Resolution: | 24 bit |
| Package / Case: | 5 mm x 5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MPR |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Honeywell |
| Port Size: | 2.5 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 700 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
HOT
ABP2DANT001BA2A3XX
Brand:Honeywell

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

LPS28DFWTR
Brand:STMicroelectronics

NPI-19A-300A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SDX01G2-A
Brand:Honeywell

803208
Brand:Amphenol i2s

ABPDRRV015PDSA3
Brand:Honeywell

801105
Brand:Amphenol i2s

VN131CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






