Manufacturer No:30 PSI-A-4V-MINI
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Absolute Amplified Miniature
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 30 psi |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Dual Radial Barbed |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | Miniature |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SAMP |
| Brand: | Amphenol All Sensors |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.252297 oz |
HOT
NPI-19M-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

BPS120-AD0P15-2DG
Brand:Bourns

M32JM-00010B-350BG
Brand:Measurement Specialties

HSCMRNN1.6BASA3
Brand:Honeywell

MIPAN2XX100PAAAX
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

NPI-19J-030G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SSCMANV060PGAA5
Brand:Honeywell

10202282-00
Brand:Measurement Specialties

MPRLS0025PA00001A
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






