Manufacturer No:ASDXRRX005PGAA5
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Differential 0 psi to 5.0 psi
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 0 psi to 5 psi |
| Accuracy: | 2 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Dual Radial Barbless |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | DIP-8 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | ASDX |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 2.5 mA |
| Port Size: | 2.31 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Unit Weight: | 0.333892 oz |
HOT
HSCMRNN030PDSA3
Brand:Honeywell

HSCMRRN015PD2A3
Brand:Honeywell
PX3AN2BS250PAAAX
Brand:Honeywell

HSCDRRN160MDAA5
Brand:Honeywell

40PC100G1A
Brand:Honeywell

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

30 PSI-A-4V-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

803314
Brand:Amphenol i2s

803348
Brand:Amphenol i2s

SSCDANN150PGAA5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






