Manufacturer No:10202282-00
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors PRESS XDCR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 5 kpsi |
| Pressure Type: | Gauge |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Port Size: | 1/4-18 NPT |
| Mounting Style: | Cable Mount |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 30 V |
| Brand: | Measurement Specialties |
| IP Rating: | IP67 |
| Length: | 3.156 in |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1 V |
| Unit Weight: | 3.703766 oz |
HOTM7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties

803315
Brand:Amphenol i2s

MIPAN1XX100PSAAX
Brand:Honeywell
MPXV7007DP
Brand:NXP Semiconductors

SDP810-125PA
Brand:Sensirion

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties

NPI-19J-100A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ABP2MRRN004ND2B3BB
Brand:Honeywell

BMP390
Brand:Bosch Sensortec

BPS6C-H00
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






