Manufacturer No:MEZS7-SharedPowerbank
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules MP2696A Solution Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Low Voltage Booster Modules |
| Input Voltage Max: | 6 V |
| Output Voltage: | 5.05 V to 5.25 V |
| Output Current: | 3.6 A |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 6.35 cm x 6.35 cm x 1.2 cm |
| Input Voltage Min: | 4 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Power: | 18 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT58312-1040
Brand:CCS

2156
Brand:Tinkerforge
TPSM63603SRDHR
Brand:Texas Instruments

58305-1033
Brand:CCS

58307-1124
Brand:CCS

58301-1028
Brand:CCS

TPSM8D6B24MOWR
Brand:Texas Instruments
SIC951EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix

58303-1601
Brand:CCS

SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






