Manufacturer No:MPM3695GMQ-10-0022
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 16V 10A Scalable Ultra-Thin DC/DC Power Module with PMBus
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 16 V |
| Output Voltage: | 500 mV to 5 V |
| Output Current: | 10 A |
| Switching Frequency: | 800 kHz |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Input Voltage Min: | 4 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1250 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
410-293-B
Brand:Digilent

ET272DINMV53X2SX
Brand:Carlo Gavazzi

178010601
Brand:Wurth Elektronik

FSR1670PDB
Brand:Intel

710-0003-02
Brand:SchmartBoard

PRFE21000109
Brand:Olmatic
RAA2100404GLG#MD0
Brand:Renesas / Intersil

M035
Brand:M5Stack

416040010-3
Brand:Digital View

58307-1035
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






