Manufacturer No:TPSM83100SIUR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 1.5-A high efficiency buck-boost module with integrated inductor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Output Voltage: | 1.2 V to 5.5 V |
| Output Current: | 1.5 A |
| Switching Frequency: | 2 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimensions: | 2.6 mm x 2.1 mm x 1.2 mm |
| Input Voltage Min: | 1.6 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TPSM83100 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MEZS7-SolarCharger
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

MEZS7-1SDAPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58312-1353
Brand:CCS

MEZS7-1SSAPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
TLVM13620RDHR
Brand:Texas Instruments

MEZS7-SharedPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

HV-IBSS-USB
Brand:Vishay
TPSM63602RDHR
Brand:Texas Instruments

58307-1035
Brand:CCS

SWITCHING-3TERM-12V
Brand:Gravitech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






