Manufacturer No:2157
Manufacturer:Tinkerforge
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Servo Bricklet 2.0: Drives up to 10 RC Servos
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tinkerforge |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Stepper Motors |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 15 mA |
| Brand: | Tinkerforge |
| Dimensions: | 40 mm x 40 mm x 10 mm |
| Input Voltage Min: | 5 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | Bricklet |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | Servo Bricklet 2.0 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
TPSM82913RDUR-ET
Brand:Texas Instruments
58315-1042
Brand:CCS
2030906-2
Brand:TE Connectivity

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech

416040010-3
Brand:Digital View

CS-CIRCUITSETUP-04
Brand:Crowd Supply

MPM3695GRF-25-0022
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58513-1577
Brand:CCS

MPM54504GBS-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

PRFE21000031
Brand:Olmatic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






