Manufacturer No:MPM3824CGPA-P
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 2.75V to 6V 2A Ultra-Small Power Module with Ultra-Low Noise
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 6 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 6 V |
| Output Current: | 2 A |
| Switching Frequency: | 1.25 MHz |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 2.5 mm x 2.5 mm x 1.2 mm |
| Input Voltage Min: | 2.75 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | MPM3824C |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTTPSM63602V3RDHR
Brand:Texas Instruments

ET272DINMV53X2SX
Brand:Carlo Gavazzi

DFR0852
Brand:DFRobot

MEZS7-SharedPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

CS-CIRCUITSETUP-05
Brand:Crowd Supply

CRD25DA12N-FMC
Brand:Wolfspeed

SHJWEM16A230
Brand:Carlo Gavazzi

TPSM63603RDHR
Brand:Texas Instruments

M039-V11
Brand:M5Stack

CS-DMARK-STMD
Brand:Crowd Supply
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






