Manufacturer No:31M-300-0
Manufacturer:Eaton
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules mVEC Assembly 12 Relays/8 Fuses
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 30 A |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Dimensions: | 155 mm x 120 mm x 90 mm |
| Input Voltage Min: | 12 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58301-1029
Brand:CCS
58315-1042
Brand:CCS

TPSM63603RDHR
Brand:Texas Instruments

DFR0946
Brand:DFRobot

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech

VMUS0AV10XSFX01
Brand:Carlo Gavazzi

MIOE-PWR2-00A1E
Brand:Advantech
USB-PWR
Brand:Olimex Ltd.

T001
Brand:M5Stack

58312-1041
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






