Manufacturer No:2166
Manufacturer:Tinkerforge
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Silent Stepper Bricklet 2.0: Silently drives one bipolar stepper motor with up to 46V and 1.6A per phase
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tinkerforge |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Stepper Motors |
| Input Voltage Max: | 46 V |
| Output Current: | 1.6 A |
| Brand: | Tinkerforge |
| Dimensions: | 40 mm x 40 mm x 15mm |
| Input Voltage Min: | 8 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | Bricklet |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | Silent Stepper Bricklet 2.0 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT58315-1043
Brand:CCS

FUPPDBHC2
Brand:Intel
CR00140-02
Brand:Trenz Electronic

178011801
Brand:Wurth Elektronik

58305-1033
Brand:CCS

58303-1601
Brand:CCS

PRFE21000031
Brand:Olmatic

CRD25DA12N-FMC
Brand:Wolfspeed

58313-1561
Brand:CCS
58315-1042
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






