Manufacturer No:MPM54504GBS-T
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 16V Quad DC/DC Power Module with 5A Output Array
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 16 V |
| Output Current: | 5 A |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 9 mm x 15 mm x 5 mm |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Power: | - |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | MPM54504 |
| other: | 850 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT103990564
Brand:Seeed Studio
SIC967EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix

410-293-A
Brand:Digilent

TPSM63603RDHR
Brand:Texas Instruments
TPSM63603V3RDHR
Brand:Texas Instruments

TPSM82913RDUR-ET
Brand:Texas Instruments

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech

STWLC38JR
Brand:STMicroelectronics

SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi

173011235
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






