Manufacturer No:DFR0831
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules DC-DC Buck Converter 7-24V to 5V 4A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 4 A |
| Brand: | DFRobot |
| Input Voltage Min: | 7 V |
| Output Power: | 20 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MPM3690GBF-30A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58312-1039
Brand:CCS

CS-CIRCBR-DX-01
Brand:Crowd Supply

58303-1601
Brand:CCS

58305-1033
Brand:CCS

410-294-B
Brand:Digilent
TPSM63602V3RDHR
Brand:Texas Instruments

58513-1381
Brand:CCS

410-294-A
Brand:Digilent
58315-1043
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






