Manufacturer No:SWITCHING-3TERM-5V
Manufacturer:Gravitech
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 3 TERMINAL 5V 1A SWITCHING REGULATOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Gravitech |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 40 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 1 A |
| Brand: | Gravitech |
| Dimensions: | 0.98 in x 0.55 in |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58303-1601
Brand:CCS

58312-1353
Brand:CCS

58307-1035
Brand:CCS

HV-IBSS-USB
Brand:Vishay

58307-1124
Brand:CCS

MPM3824CGPA-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

2157
Brand:Tinkerforge

410-294-A
Brand:Digilent

VMUSAV30XSXX
Brand:Carlo Gavazzi

VMUSAV20XSXX
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






