Manufacturer No:MEZS7-SolarCharger
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules MP2731 Solution Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Chargers |
| Input Voltage Max: | 16 V |
| Output Current: | 4.5 A |
| Switching Frequency: | 1.35 MHz |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 6.3 cm x 6.3 cm x 0.45 cm |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58513-1381
Brand:CCS

VMUS0AV10XSFX
Brand:Carlo Gavazzi
58315-1043
Brand:CCS

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech

MPM3690GBF-30A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58403-1047
Brand:CCS
58312-1040
Brand:CCS

DFR0831
Brand:DFRobot

ET340DINAV23XS1X
Brand:Carlo Gavazzi

410-294-A
Brand:Digilent
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






