Manufacturer No:58403-1046
Manufacturer:CCS
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Super PWRgate PG40S
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CCS |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 18 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Output Current: | 40 A |
| Brand: | CCS |
| Dimensions: | 5.25 in x 1.65 in x 3.875 in |
| Input Voltage Min: | 10 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
CS-POWEREVER-01
Brand:Lambda Nu
TPSM63602V3RDHR
Brand:Texas Instruments

178030601
Brand:Wurth Elektronik

T001
Brand:M5Stack
TPSM63603V3RDHR
Brand:Texas Instruments

MIOE-PWR1-00A1E
Brand:Advantech

MPM3690GBF-20B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

BB-WSK-NRG-2
Brand:Advantech

58312-1041
Brand:CCS
2502520000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






