Manufacturer No:3361S-1-104GLF
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - SMD 1/4" SQ 100K 10% 0.5WATTS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3361 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | Single Turn |
| Element Type: | Cermet |
| Adjustment: | Top Crossed |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Power Rating: | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Length: | 6.71 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Taper: | Linear |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | Trimmers |
| Width: | 4.88 mm |
| Unit Weight: | 0.020000 oz |
HOT
7286R50KL.25
Brand:BI Technologies / TT Electronics

AD5241BRZ1M
Brand:Analog Devices

AD5245BRJZ10-R2
Brand:Analog Devices

AD8403ARZ10-REEL
Brand:Analog Devices

PRM162-K420S-104A2
Brand:Bourns

MCP4022T-103E/CH
Brand:Microchip Technology
PRV6SAABGYB25204JA
Brand:Vishay / Sfernice
P16NP104MAB15F1
Brand:Vishay

AD5272BRMZ-50-RL7
Brand:Analog Devices

X9252YV24IZ-2.7
Brand:Renesas / Intersil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






