Manufacturer No:TC33X-2-103E
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - SMD 3MM 10KOHMS 25% 0.1WATT OPEN FRM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Series: | TC33X |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | Single Turn |
| Adjustment: | Top Crossed |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW (1/10 W) |
| Tolerance: | 25 % |
| Temperature Coefficient: | 250 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 3.8 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Taper: | Linear |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | Trimmers |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.001270 oz |
HOT
PTC15NV02-503A2020
Brand:Amphenol Piher

MAX5479EUD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AD5245BRJZ10-R2
Brand:Analog Devices

TPL0102-100QPWREP
Brand:Texas Instruments

P16SNM471MLB15
Brand:Vishay / Sfernice

AD5175BRMZ-10-RL7
Brand:Analog Devices

PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher

3214W-1-103E
Brand:Bourns

534B1503JL
Brand:Vishay / Spectrol
P16NP472MAB15F3
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






