Manufacturer No:14920F0GHSX13102KA
Manufacturer:Vishay
Type:Potentiometers
Description:Potentiometers 149 2 0 F 0 GH S X13 BO 1K 10% A e3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | PC Pin |
| Product: | Modular Potentiometers |
| Number of Gangs: | 2 Gang |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Taper: | Linear |
| Orientation: | Horizontal |
| Power Rating: | 1 W |
| Voltage Rating: | 350 VAC |
| Tolerance: | 10 % |
| Element Type: | Cermet |
| Number of Turns: | 1 Turn |
| Shaft Type: | Smooth / Slotted |
| Shaft Diameter: | 6.35 mm |
| Shaft Length: | 19.05 mm |
| Switch Type: | No Switch |
| Number of Detents: | Without Detent |
| Type: | Rotary |
| Life: | 50000 Cycle |
| IP Rating: | IP64 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | 149 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Spectrol |
| Product Type: | Potentiometers |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
HOT
PRM162-K420S-104A2
Brand:Bourns
P16NP103MAB15F1
Brand:Vishay

95A1A-B24-A15L
Brand:Bourns

PTC15MV18-104A2020
Brand:Amphenol Piher

AD5258BRMZ10-R7
Brand:Analog Devices

MAX5479EUD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

534B1501JL
Brand:Vishay / Spectrol

T93YA222KT20
Brand:Vishay / Sfernice
P13LFL222MAB10
Brand:Vishay / Sfernice

AD5247BKSZ10-RL7
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






