Manufacturer No:AD5247BKSZ10-RL7
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Digital Potentiometer ICs
Description:Digital Potentiometer ICs 7-Bit I2C DigiPOT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| RoHS: | Details |
| Series: | AD5247 |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Temperature Coefficient: | 35 PPM / C |
| Tolerance: | 20 % |
| Number of POTs: | Single |
| Taps per POT: | 128 |
| Wiper Memory: | Volatile |
| Digital Interface: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 3 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-70-6 |
| Taper: | Linear |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-AD5247DBZ |
| Height: | 0.9 mm |
| Length: | 2 mm |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Type: | Single |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.000988 oz |
HOT
ISL23315TFUZ-T7A
Brand:Renesas / Intersil

PT10MH01-104A2020-P10-S
Brand:Amphenol Piher

AD5241BRZ1M
Brand:Analog Devices

PT10LV10-472A2020-S
Brand:Amphenol Piher

T93YA222KT20
Brand:Vishay / Sfernice
P16NM103MAB15F2
Brand:Vishay

P11L4V0FRSY00103KA
Brand:Vishay
P16NP472MAB15F2
Brand:Vishay

AD5242BRUZ1M
Brand:Analog Devices

534B1102JL
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






