Manufacturer No:T93YB472KT20
Manufacturer:Vishay
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - Through Hole T93 YB 4K7 10% TU50 E3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Series: | T93 |
| Termination Style: | PC Pin |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 21 |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Adjustment: | Top Slot |
| Power Rating: | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Element Type: | Cermet |
| Height: | 9.8 mm |
| Length: | 9.7 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Taper: | Linear |
| Type: | Industrial Grade |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.028925 oz |
HOT
95A1A-B24-A15L
Brand:Bourns

PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher

PCW1J-R24-BAB103L
Brand:Bourns

AD8403ARZ10-REEL
Brand:Analog Devices

PTC15MV18-104A2020
Brand:Amphenol Piher
P16NP103MAB15F3
Brand:Vishay

AD5242BRUZ1M
Brand:Analog Devices

PRM162-K420S-104A2
Brand:Bourns
PRV6SAABGYB25204JA
Brand:Vishay / Sfernice

AD5262BRUZ200
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






