Manufacturer No:P16NM205KAB15
Manufacturer:Vishay
Type:Potentiometers
Description:Potentiometers P16 N 2M 10% A BO e3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Product: | Knob Operating Potentiometers |
| Number of Gangs: | 1 Gang |
| Resistance: | 2 MOhms |
| Taper: | Linear |
| Orientation: | - |
| Power Rating: | 1 W |
| Tolerance: | 10 % |
| Element Type: | Cermet |
| Number of Turns: | 1 Turn |
| Shaft Type: | Knurled / Serrated |
| Shaft Diameter: | 10 mm |
| Shaft Length: | 7 mm |
| Type: | Rotary Metal |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | P16 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Product Type: | Potentiometers |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Unit Weight: | 0.158733 oz |
HOTP16NP103MAB15F2
Brand:Vishay

PT10RV10-103A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher

AD5258BRMZ10-R7
Brand:Analog Devices

3266W-1-502LF
Brand:Bourns

MAX5479EUD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

91A1A-B28-E20L
Brand:Bourns
P16NP104MAB15F1
Brand:Vishay

PT10MV10-502A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher

AD8403ARZ10-REEL
Brand:Analog Devices

T93YB472KT20
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






