Manufacturer No:3299W-1-503LF
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - Through Hole 50Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3299 |
| Termination Style: | PC Pin |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 25 |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Adjustment: | Top Cross |
| Power Rating: | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Cermet |
| Length: | 10.03 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Taper: | Linear |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | Trimmers |
| Width: | 9.53 mm |
| Unit Weight: | 0.034921 oz |
HOTP16NP472MAB15F1
Brand:Vishay

PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher

P16SNM471MLB15
Brand:Vishay / Sfernice

533B1502JL
Brand:Vishay

PT10MV10-502A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher
P16NP103MAB15F2
Brand:Vishay
PRV6SAABGYB25204JA
Brand:Vishay / Sfernice

TC33X-2-103E
Brand:Bourns
P16NP104MAB15F1
Brand:Vishay

P11H1F0GHFW10502KA
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






