Manufacturer No:1535794
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SAC-4P-100.0-PUR/ SH-025
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 4 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Outside Diameter: | 4.7 mm |
| Jacket Color: | Black-Gray |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SAC-4P-1000-PUR/SH-025 SAC4P1000PURSH025 |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |
HOT
19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable

9316 060U1000
Brand:Belden Wire & Cable

1422073
Brand:Phoenix Contact

1416567
Brand:Phoenix Contact

882205 SL005
Brand:Alpha Wire

1400493
Brand:Phoenix Contact

9932 060100
Brand:Belden Wire & Cable

8175 060100
Brand:Belden Wire & Cable

8621 060100
Brand:Belden Wire & Cable

1502206
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






