Manufacturer No:8428 010100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 2C SHIELD 100ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 7.37 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Chlorinated Polyethylene (CPE) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 41 x 34 |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Features: | Two-Conductor Low Impedance Cable |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 8428 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 5.410 lbs |
HOT
1422000
Brand:Phoenix Contact

1501676
Brand:Phoenix Contact

1400493
Brand:Phoenix Contact

1539350
Brand:Phoenix Contact

1951/3T BK003
Brand:Alpha Wire

8175 060100
Brand:Belden Wire & Cable

1422050
Brand:Phoenix Contact

1181/25C SL005
Brand:Alpha Wire

2422C SL005
Brand:Alpha Wire
1302261805
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






