Manufacturer No:IIM-46234
Manufacturer:TDK
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units IMU Module Full - Bias Instability 1.9 deg/h
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | y 23 mm x 23 mm x 8.5 mm |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | SPI UART |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 8 g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Features: | 2000 g Shock Survivability |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | SmartMotion |
| Part # Aliases: | DK-46234 |
HOT
SCR410T-K03-10
Brand:Murata Electronics

G-Link-200-40G
Brand:LORD Microstrain

PCC420VR-05-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

MTLT305D
Brand:ACEINNA

731A/P31
Brand:Amphenol Wilcoxon

PC420VR-20-IS
Brand:Amphenol Wilcoxon

ADCMXL1021-1BMLZ
Brand:Analog Devices

MTi-1-5A-T
Brand:Movella / Xsens

LIS2DUXS12TR
Brand:STMicroelectronics

IIM-46230
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






