Manufacturer No:AS5070A-HSOT
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Motion & Position Sensors
Description:Board Mount Motion & Position Sensors ANGLE POSITION ON-AXIS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Board Mount Motion & Position Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Position Sensors |
| Sensing Distance: | - |
| Output Type: | Analog |
| Operating Supply Current: | 12 mA |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Measures: | Angle |
| Technology: | Magnetic |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Current: | 10 mA |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Resolution: | 12 bit |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 191860092 Q65114A0834 |
HOT
20008458-00
Brand:Measurement Specialties

PCC420VR-05-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

TARS-HCASS
Brand:Honeywell

MXR7305VF
Brand:MEMSIC

KXTJ3-1057
Brand:Kionix

ADXL313WACPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MC6470
Brand:MEMSIC

EKMB1100100
Brand:Panasonic Industrial Devices

AIS3624DQTR
Brand:STMicroelectronics

PCC420AR-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






