Manufacturer No:MTLT305D
Manufacturer:ACEINNA
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Dynamic Tilt Sensor Accelerometer and Rate sensor. Rugged sealed CAN and RS232 Interface Not for Military Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ACEINNA |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | Serial |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 10 g |
| Resolution: | 0.05 deg 0.01 m/s/s |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 4.9 V |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | ACEINNA |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Range: | 78 m/s |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Series: | MTLT305D |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 3.113245 oz |
HOT
ICM-42688-P
Brand:TDK InvenSense

IAM-20381
Brand:TDK InvenSense

MTI-100-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

ADXRS453BRGZ
Brand:Analog Devices

AS5172E-ASIP
Brand:ams OSRAM

AIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

ATS19580LSNBTN-RSNHPO-A
Brand:Allegro MicroSystems

AS5715R-ZTST
Brand:ams OSRAM
2536030320001
Brand:Wurth Elektronik

KX134-1211
Brand:Kionix
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






