Manufacturer No:BMI323
Manufacturer:Bosch
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Compact low-power Inertial Measurement Unit ideal for wearables hearables and mobile devices
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bosch |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Output Type: | Analog |
| Resolution: | 16 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Bandwidth: | 6.2 Hz to 1677 Hz |
| Brand: | Bosch Sensortec |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 0273.017.028-1NV |
HOT
LIS2DUXS12TR
Brand:STMicroelectronics

3DMGQ7-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain

AS5172E-ASIP
Brand:ams OSRAM

ADXRS453BRGZ
Brand:Analog Devices

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices

KX134-1211
Brand:Kionix

ADXL313WACPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MLX90316KDC-BDG-100-TU
Brand:Melexis

AS5070A-HSOT
Brand:ams OSRAM

IIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






