Manufacturer No:LSM6DSO32XTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units iNEMO inertial module: always-on 3D accelerometer and 3D gyroscope
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-14L |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | I2C I3C SPI MIPI |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 4 g 8 g 16 g 32 g |
| Resolution: | 16 bit |
| Sensitivity: | 0.976 mg/LSB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Operating Supply Current: | 170 uA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Series: | LSM6DSO32X |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
LIS2DUX12TR
Brand:STMicroelectronics

MTI-300-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

IAM-20680HT
Brand:TDK InvenSense

ADXRS453BRGZ
Brand:Analog Devices

ASM330LHHXTR
Brand:STMicroelectronics

BMI085
Brand:Bosch Sensortec

MC6470
Brand:MEMSIC

V2S200D-1-8
Brand:Knowles

3382G-1-103G
Brand:Bourns

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






