Manufacturer No:MTI-630R
Manufacturer:Movella
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Rugged AHRS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Movella |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Sensor Type: | 9-axis |
| Interface Type: | CAN RS-232 UART USB |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 10000 g |
| Resolution: | - |
| Sensitivity: | 0.001 deg/s/g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Bandwidth: | 500 Hz 520 Hz |
| Brand: | Movella / Xsens |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Range: | 2000 deg/s |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Series: | MTI-600 |
| other: | 2 |
| Subcategory: | Sensors |
HOTA121-001-T&R
Brand:Acconeer

SCL3400-D01-004
Brand:Murata Electronics

AS5070B-HSOT
Brand:ams OSRAM

RTP050LVNAA
Brand:Honeywell

IAM-20680HT
Brand:TDK InvenSense

ADXL367BCCZ-RL7
Brand:Analog Devices

ADXL1001BCPZ
Brand:Analog Devices

66332APZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

OpenIMU330BI
Brand:ACEINNA

KX134-1211
Brand:Kionix
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






