Manufacturer No:OpenIMU330BI
Manufacturer:ACEINNA
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Triple redundant Open-source 6DOF IMU. SMT Mount BGA Package. 2 deg/hour Bias Instability Not for Military Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ACEINNA |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 15 mm x 11 mm |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | SPI UART |
| Output Type: | Analog and Digital |
| Acceleration: | 8 g |
| Resolution: | 0.02 deg/s 0.5 mg |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 20 mA |
| Packaging: | Tray |
| Bandwidth: | 5 Hz to 50 Hz |
| Brand: | ACEINNA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Range: | +/- 400 g |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 8350-1800-01 |
| Unit Weight: | 1.304431 oz |
HOT
OpenIMU335RI
Brand:ACEINNA

3038-0500
Brand:Measurement Specialties

MLX90333KGO-BCT-000-SP
Brand:Melexis

ADXL1001BCPZ
Brand:Analog Devices

ADXL1002BCPZ
Brand:Analog Devices

AS5172E-ASIP
Brand:ams OSRAM

SCL3400-D01-1
Brand:Murata Electronics

ATS19480LSNBTN
Brand:Allegro MicroSystems

ADIS16507-1BMLZ
Brand:Analog Devices

SCC433T-K03-10
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






