Manufacturer No:OpenIMU300ZI
Manufacturer:ACEINNA
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Open Source IMU 9DOF - UART/SPI Interface. 6 deg/hour Bias Instability Not for Military Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ACEINNA |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Sensor Type: | 9-axis |
| Interface Type: | SPI UART |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 8 g |
| Resolution: | 0.25 mg |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Bandwidth: | 5 Hz to 50 Hz |
| Brand: | ACEINNA |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.784333 oz |
HOT
IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense

IIM-46230
Brand:TDK InvenSense
A121-001-T&R
Brand:Acconeer

ICM-40627
Brand:TDK InvenSense

AS5172E-ASIP
Brand:ams OSRAM

IAM-20381
Brand:TDK InvenSense

ADIS16137BMLZ
Brand:Analog Devices

MTi-1-5A-T
Brand:Movella / Xsens

IAM-20680HT
Brand:TDK InvenSense

AIS3624DQTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






