Manufacturer No:SFSD2048N1AS1TO-E-QG-221-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards Industrial microSD Card S-600u 2 GB SLC Flash -25C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-600u |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 2 GB |
| Sustained Write: | 21 MB/s |
| Sustained Read: | 35 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 0.7 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | 609028 |
HOT
SDSDQAF4-016G-I
Brand:SanDisk

MTA4ATF51264AZ-3G2R1
Brand:Micron

SFSD512GL1AM1MT-I-8H-211-STD
Brand:Swissbit

SDIT/32GB
Brand:Kingston
DS9096P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQEC-004G
Brand:SanDisk

DS1982-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTA18ASF2G72HZ-2G6E4
Brand:Micron

DS9100-A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAF3-064G-XI
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






