Manufacturer No:AA2.255HGA.002EM
Manufacturer:Apacer
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards SV250-CFast BICS5 3D-TLC 120GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | SV250-Cfast |
| Product: | CFast Cards |
| NAND Flash Technology: | 3D TLC |
| Memory Size: | 120 GB |
| Sustained Write: | 190 MB/s |
| Sustained Read: | 440 MB/s |
| Interface Type: | SATA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 42.8 mm x 36.45 mm x 3.6 mm |
| Active Mode Current: | 380 mA |
| Brand: | Apacer |
| Configuration: | 3D TLC |
| Connector Type: | 24 Pin Female |
| Length: | 42.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 3.6 mm |
| Width: | 36.45 mm |
HOT
SDCIT2/64GB
Brand:Kingston
SQR-SD1M-1G333MNJB
Brand:Advantech

SDSDQAB-016G
Brand:SanDisk

SDSDQEC-004G
Brand:SanDisk

MTA9ADF1G72PZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDQAD-016G
Brand:SanDisk

MTA8ATF1G64HZ-2G6E1
Brand:Micron

SDIT/64GB
Brand:Kingston
DS1411-S09#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1904L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






