Manufacturer No:DS1972-F5+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories 1024-Bit EEPROM iButton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | iButtons |
| Type: | - |
| Memory Type: | EEPROM |
| Memory Size: | 1 kbit |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 5.25 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 5.89 mm |
| Package / Case: | F5 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Organization: | 256 x 4 |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1972 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | iButton |
| Part # Aliases: | DS1972 90-19720+F50 |
| Unit Weight: | 0.084106 oz |
HOT
SDSDQAF3-008G-XI
Brand:SanDisk

SQR-SD3I-4G1K6SNLB
Brand:Advantech

MTC8C1084S1UC48BA1
Brand:Micron

SDCIT2/16GB
Brand:Kingston

MTC8C1084S1SC48BA1
Brand:Micron

SFSD1024N1AS1TO-I-DF-221-STD
Brand:Swissbit

SDCIT2/64GB
Brand:Kingston

SDSDQAD-032G
Brand:SanDisk

DS9100-A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTA18ADF2G72PZ-3G2E1
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






