Manufacturer No:390112-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors SKT SDRAM 3.3MM 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Number of Positions: | 144 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 1 A |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Plastic |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 1.599992 oz |
HOT
DDR504112001K
Brand:Amphenol FCI

SIM7050-8-0-00-A
Brand:GCT

10160554-004THLF
Brand:Amphenol FCI

2309411-5
Brand:TE Connectivity

10162866-002RHLF
Brand:Amphenol FCI
SCE2MSDZN76A121SN
Brand:Amphenol LTD

1-2355626-1
Brand:TE Connectivity

145638109211859+
Brand:KYOCERA AVX

47553-1001
Brand:Molex

503182-1852
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






