Manufacturer No:C702 10M008 325 4
Manufacturer:Amphenol
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors Push Pull Wiping Smart Card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | Smart Media |
| Number of Contacts: | 8 Contact |
| Pitch: | 1 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 4.17E-02 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Box |
| Brand: | Amphenol Tuchel |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insertion - Extraction Style: | Push-Pull |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Series: | C702E |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Tradename: | C702 |
| Voltage Rating: | 15 V |
| Unit Weight: | 0.603571 oz |
HOT
KIT-SODIMM-1X16GB/01
Brand:UDOO

1717468-4
Brand:TE Connectivity / AMP

296406200101856+
Brand:KYOCERA AVX

SIM8066-6-1-14-01-A
Brand:GCT

2-2013310-2
Brand:TE Connectivity
SCE2MSDZN76A121SN
Brand:Amphenol LTD

SIM7050-8-0-00-A
Brand:GCT

SIM8051-6-0-14-00-A
Brand:GCT

045138008100858+
Brand:KYOCERA AVX

SIM5060-6-0-26-00-A
Brand:GCT
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






