Manufacturer No:78348-1001
Manufacturer:Molex
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors IMPCT PWR3PR REC/HDN RA PF.76AULF 4CKT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Pitch: | 5.2 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 15 A |
| Series: | 78348 |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Tin |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Tradename: | Impact |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Part # Aliases: | 0783481001 783481001 |
| Unit Weight: | 0.310799 oz |
HOT
SIM8051-6-0-14-00-A
Brand:GCT

SIM5051-6-0-18-00-A
Brand:GCT

296406200101856+
Brand:KYOCERA AVX

C707 10M006 512 2A
Brand:Amphenol MCP
DDR504112007H
Brand:Amphenol FCI

503500-0991
Brand:Molex

2013289-1
Brand:TE Connectivity

SIM8060-6-0-14-00-A
Brand:GCT

KIT-SODIMM-1X16GB/01
Brand:UDOO

MEM2085-00-115-00-A
Brand:GCT
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






