Manufacturer No:2308107-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR4 DIMM 288 PIN TH TYPE BLK Latch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIMM |
| Type: | DDR4 |
| Number of Positions: | 288 Position |
| Pitch: | 0.85 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 750 mA |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Key Type: | Center |
| Latch Color: | Black |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1.2 V |
| Unit Weight: | 0.257500 oz |
HOT
SIM8051-6-0-14-00-A
Brand:GCT

78800-0001
Brand:Molex

10033854-052FSLF
Brand:Amphenol FCI

1473005-1
Brand:TE Connectivity

2199155-1
Brand:TE Connectivity / AMP

DM3AT-SF-PEJM5(42)
Brand:Hirose Connector

C702 10M008 325 4
Brand:Amphenol Tuchel
DM3D-SF(41)
Brand:Hirose Connector

2174803-2
Brand:TE Connectivity

503182-1852
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






