Manufacturer No:5822134-3
Manufacturer:TE Connectivity
Type:SIMM Connectors
Description:SIMM Connectors 72 POS SIMM TIN 22 DEG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | SIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 72 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Tin |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 1 A |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Height: | 12.7 mm |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length: | 107.95 mm |
| Packaging: | Tube |
| Product: | Sockets |
| Product Type: | SIMM Connectors |
| other: | 26 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.536235 oz |
HOT
SIM8060-6-0-14-00-A
Brand:GCT

DDR504112001K
Brand:Amphenol FCI

10033854-052FSLF
Brand:Amphenol FCI
104239-1430
Brand:Molex
SCE2MSDZN76A121SN
Brand:Amphenol LTD

390113-1
Brand:TE Connectivity / AMP
DM3D-SF(41)
Brand:Hirose Connector

7312P0225A13LF
Brand:Amphenol FCI

SIM7050-8-0-00-A
Brand:GCT
FS1K3820ZAA0
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






