Manufacturer No:104224-0820
Manufacturer:Molex
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors nanoSIM 1.11mm Card Conn 6Ckt Push/Pull
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | NanoSIM |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 6 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 500 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Gold |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Series: | 104224 |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 10 VAC/DC |
| Part # Aliases: | 1042240820 01042240820 |
| Unit Weight: | 0.004868 oz |
HOT
KP15B-6S-SF(800)
Brand:Hirose Connector

6-2355626-4
Brand:TE Connectivity

1473150-4
Brand:TE Connectivity

10157422-002RHLF
Brand:Amphenol FCI
DDR504112007K
Brand:Amphenol FCI

7111S2015X02LF
Brand:Amphenol FCI

2-2013310-1
Brand:TE Connectivity

7312P0225A13LF
Brand:Amphenol FCI

1717468-4
Brand:TE Connectivity / AMP
DDR504112007H
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






