Manufacturer No:10145891-0320J13LF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR4 SMT STGE SERVER 288P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| Product: | DIMM |
| Type: | DDR4 |
| Number of Positions: | 288 Position |
| Pitch: | 0.85 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 750 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Resin |
| Insulation Resistance: | 1 MOhms |
| Key Type: | Right |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 32 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 29.9 V |
HOT
2308107-1
Brand:TE Connectivity

6-2355632-1
Brand:TE Connectivity

2-2013310-2
Brand:TE Connectivity

SIM2070-6-1-30-00-A
Brand:GCT

SIM8060-6-0-14-00-A
Brand:GCT

DM3AT-SF-PEJM5
Brand:Hirose Connector

502774-0891
Brand:Molex

145638109211859+
Brand:KYOCERA AVX
FS1K3820ZAA0
Brand:Amphenol Commercial Products

78348-1001
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






