Manufacturer No:296406200101856+
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR SO DIMM 200P Vert SMD 0.6mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Straight |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 300 mA |
| Series: | 6406 |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Waffle |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 25 V |
| Unit Weight: | 0.684565 oz |
HOT
MEM2075-00-140-01-A
Brand:GCT

78800-0001
Brand:Molex

10162866-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

503182-1852
Brand:Molex

10157422-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

1010040575#
Brand:Amphenol Commercial Products

SIM8051-6-0-14-00-A
Brand:GCT
10157591-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

10102166A812A
Brand:Amphenol Commercial Products

6-2355626-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






