Manufacturer No:5821997-3
Manufacturer:TE Connectivity
Type:SIMM Connectors
Description:SIMM Connectors 72 POS SIMM VERT AU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | SIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 72 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length: | 107.95 mm |
| Product Type: | SIMM Connectors |
| other: | 45 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.240004 oz |
HOT10157591-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

5821997-3
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

2229333-2
Brand:TE Connectivity

7312P0225A13LF
Brand:Amphenol FCI

10033853-052ASLF
Brand:Amphenol FCI

10161033-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

2-2013310-1
Brand:TE Connectivity

2-2355626-1
Brand:TE Connectivity

390112-1
Brand:TE Connectivity

DDR504112805K
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






