Manufacturer No:1717468-4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors SEMIHARD DDR2 SODIMM SKT 200P 6
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR2 |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 6.5 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1.8 V |
HOT
10157422-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

10162991-002RHLF
Brand:Amphenol FCI
FS1K3820ZAA0
Brand:Amphenol Commercial Products

SIM4065-8-1-15-00-A
Brand:GCT

1-2379513-1
Brand:TE Connectivity
10157591-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

DDR504111002KQ
Brand:Amphenol FCI

C702 10M008 325 4
Brand:Amphenol Tuchel

5535653-1
Brand:TE Connectivity

1565918-4
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






