Manufacturer No:2013289-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR3 SODIMM 5.2H STD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR3 |
| Number of Positions: | 204 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 5.2 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
5145299-1
Brand:TE Connectivity

440360-2
Brand:TE Connectivity

SIM8051-6-0-14-01-A
Brand:GCT

503182-1852
Brand:Molex
DDR504112007H
Brand:Amphenol FCI

10033854-052FSLF
Brand:Amphenol FCI

5535655-1
Brand:TE Connectivity / AMP

C 702 10M008 252 40
Brand:Amphenol Tuchel

DDR504112001K
Brand:Amphenol FCI

10145891-0320J13LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






