Manufacturer No:C707 10M006 512 2A
Manufacturer:Amphenol
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors sim block/2.8H/Wide Solder Tails
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | SIM |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 6 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Tin |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol MCP |
| Color: | Black |
| Height: | 2.5 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Length: | 30 mm |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Row Spacing: | - |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Part # Aliases: | SMB-A1150-A00 |
HOT
009162006206175
Brand:KYOCERA AVX

DM3BT-DSF-PEJS
Brand:Hirose Connector

390112-1
Brand:TE Connectivity

2013289-1
Brand:TE Connectivity

1473150-4
Brand:TE Connectivity

1565918-4
Brand:TE Connectivity / AMP

MEM2075-00-140-01-A
Brand:GCT

10067099-200LF
Brand:Amphenol FCI
DDR504112007K
Brand:Amphenol FCI

DDR504111002KQ
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






